Banožić imao alkohola u krvi prilikom nesreće

Izvor:

Indeks

13.11.2023 22:12
Баножић имао алкохола у крви приликом несреће

Rezultati nakon vađenja krvi u Opštoj županijskoj bolnici u Vinkovcima pokazali su da je Mario Banožić imao 0.21 promila alkohola u krvi prilikom nesreće, piše Telegram.

Prema njihovim informacijama, sad već bivši ministar, veče prije nesreće bio je na druženju koje je potrajalo do kasno u noć. Samo par sati nakon toga, rano ujutro u subotu, krenuo je u lov u Kunjevce. Na tom putu izazvao je saobraćajnu nesreću u kojoj je poginuo otac dvoje d‌jece.

Пријатељи погинулог возача комбија који се сударио с Баножићем:

Prijatelji poginulog vozača kombija koji se sudario s Banožićem: "U šoku smo"

I dalje će to biti nesreća iz nehata jer prema Krivičnom zakonu Hrvatske, ako je osoba koja je izazvala saobraćajnu nesreću u kojoj ima teško povrijeđenih ili poginulih osoba bila pod uticajem alkohola iznad 1.5 promila, neće se smatrati da je do nesreće došlo iz nehata te će se primijeniti odredbe članka 272. Krivičnog zakona.

Изазвао саобраћајну несрећу - Ево колику би казну могао добити Баножић

Izazvao saobraćajnu nesreću - Evo koliku bi kaznu mogao dobiti Banožić




Podijeli: