Predsjednik Dodik: Normalizacija stanja u BiH moguća samo ako se povuku Šmitove odluke

21.07.2025 15:09
Предсједник Додик: Нормализација стања у БиХ могућа само ако се повуку Шмитове одлуке

Normalizacija stanja u BiH je moguća samo ako se povuku odluke nelegitimnog visokog predstavnika u BiH Kristijana Šmita, rekao je predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik.

"Nije trebalo da dođe, neka ide kad god hoće. Što se mene tiče i ne postoji. Ja vjerujem da ćemo mi sve 'brljotine' koje je napravio eliminisati“, poručio je Dodik.

Милица Павловић одмара на мору, једну ствар сви коментаришу

Milica Pavlović odmara na moru, jednu stvar svi komentarišu

Predsjednik Srpske naveo je da je Šmit kroz svoje odluke Republici Srpskoj samo prošli petak oteo 200 miliona KM.

"Šmit kroz svoje odluke i kroz odluke Evropske unije samo 'trenira strogoću'", kaže Dodik.

Бранешци код Челинца славе Светог Прокопија; Присуствује предсједник Српске

Branešci kod Čelinca slave Svetog Prokopija; Prisustvuje predsjednik Srpske

Poručuje da nijedna strana do sada nije intervenisala u finansijski sistem Republike Srpske.

"Na ovaj način on je napravio direktnu štetu. Mi tražimo načine kako da ga tužimo i proganjaćemo ga dok god bude živ“, zaključio je Dodik.

Podijeli: