Izvor:
SRNA

Pravnik Ognjen Tadić izjavio je da je danas počelo suđenje Sudu BiH, a ne predsjedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku i v.d. direktora Službenog glasnika Milošu Lukiću, kao i da se tokom ročišta nije mogao oteti utisku da je na optuženičkoj klupi u stvari trebalo da sjedi Kristijan Šmit.
Tadić je rekao da je predsjednik Republike Srpske suprotno svim podvalama kako planira bjekstvo ili nešto slično tome danas stupio pred sudsku i sveukupnu javnost i jasno poručio da je sve u vezi sa ovim postupkom politika i da je to što Sud i Tužilaštvo BiH rade nerazumno, nerazumljivo i nakaradano.
"Sve vrijeme dok sam pratio tok ročišta nikako se nisam mogao oduprijeti utisku da je danas umjesto Dodika na optuženičkoj klupi trebalo da sjedi Kristijan Šmit. Ako u ovoj zemlji bude imalo prava i pravde tako će i biti na kraju“, zaključio je Tadić za Srnu.
Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik i vršilac dužnosti direktora Službenog glasnika Miloš Lukić izjasnili su se na današnjem ročištu u Sudu BiH da ne razumiju optužnicu nakon čega je sudija za prethodni postupak Jasmina Ćosić Dedović konstatovala da su se izjasnili da nisu krivi.
Najnovije
23
06
23
03
22
53
22
42
22
42
Trenutno na programu