Višković: Kad već odlučuje i predlaže u ime opozicije, Šmit da bude i predsjednik ''vlade u sjeni''

27.05.2025 11:38
Вишковић: Кад већ одлучује и предлаже у име опозиције, Шмит да буде и предсједник ''владе у сјени''

Premijer Republike Srpske Radovan Višković poručio je opoziciji u Srpskoj da im je Kristijan Šmit najbolje rješenje za predsjednika takozvane vlade u sjeni, kad već odlučuje i predlaže u njihovo ime.

Višković je u izjavi Srni naveo da ministri u toj vladi mogu biti službenici iz pojedinih ambasada, ali i eksperti iz Federacije BiH, za koje se zna šta misle Republici Srpskoj i srpskom narodu.

"Time ćete, zaista, opravdati ono što radite posljednjih godinu i više dana. Siguran sam da će naši građani to prepoznati i već na sljedećim izborima se zahvaliti", naglasio je Višković.

Цвијановић: Бећировић и Конаковић обмањују и себе и сарајевску јавност

Cvijanović: Bećirović i Konaković obmanjuju i sebe i sarajevsku javnost

On je rekao da Vlada Republike Srpske, uprkos teškim uslovima, ispunjava sve obaveze predviđene budžetom, da nema zastoja, te da je vjerovatno to veliki problem za opoziciju i njihove mentore zbog čega im je na meti rukovodstvo Republike Srpske.

Prema njegovim riječima, u vrijeme kada su SDS i PDP bili vlast, prenijeli su sa nivoa Srpske na nivo BiH sve što su mogli od nadležnosti, poput carina, Uprave za indirektno oporezivanje, vojske.

Шта је са владом у сјенци?

Šta je sa vladom u sjenci?

"Danas imate ministra odbrane na nivou BiH koji zabranjuje zvaničnicima Republike Srpske da dolaze na obilježavanje godišnjice Vojske Republike Srpske i niz ostalih aktivnosti. Ako vi to podržavate ili na neki način ohrabrujete one koji to rade, onda ih, u najmanju ruku, da bi im se odužili, imenujte u tu vladu u sjeni", istakao je Višković.

On je naveo da priča o takozvanoj vladi u sjeni nije ništa novo, da se tako nešto moglo čuti i od ranijih rukovodstava SDS-a, ali da ih u sjeni ostavljaju birači već godinama.

Višković je rekao da je načelnik opštine Šamac Đorđe Milićević iznio niz netačnih podataka u otvorenom pismu njemu i ministru finansija Srpske Zori Vidović.

"Prema mojim saznanjima, on bi trebao da bude neki ministar finansija u toj vladi u sjeni. Gospodine Milićeviću, ako se na taj način legitimišeš da budeš ministar finansija sa netačnim i iskrivljenim informacijama i obmanjuješ javnost Srpske, onda je bolje da radiš posao za koji si izabran od ljudi koji žive na tom prostoru, a to je da budeš načelnik opštine i dalje od toga ne treba da ideš", poručio je Višković.

On je pozvao građane da se sjete perioda vladavine SDS-a i PDP-a, odnosno penzija, socijalnih davanja, budžeta iz tog perioda. 

Podijeli: