Autor:
ATV redakcijaKomentari:
0
Pogubno rukovođenje banjalučkim "Vodovodom" danas plaćaju Banjalučani tako što plaćaju skuplju vodu što je posebno apsurdno za sugrađane koji je, ovih dana, nemaju, a koje gradske vlasti optužuju za prekomjernu potrošnju, izjavio je predsjednik Gradskog odbora SNSD-a Banjaluka Goran Maričić.
"Ono što je prekomjerno potrošio `Vodovod`, uz neznanje da riješi probleme sa vodosnabdijevanjem i pozitivno posluje, na kraju je i dovelo do ove situacije", naglasio je Maričić.
Kako je naveo, apsurdne su samohvale direktora banjalučkog `Vodovoda` da to preduzeće dobro radi - "ozbiljno i sistemski".
"Dok mještani potkozarskih sela i platoa Manjače muku muče kako da obezbijede vodu za domaćinstva i stoku, degutantno je slušati takve izjave. One su, u ovom trenutku, sramotne", smatra Maričić.
Maričić naglašava da je "ozbiljan" i "sistemski" rad doveo već na početku ljeta do restrikcija i nestašica vode za hiljade stanovnika potkozarskih mjesnih zajednica koji su, čak, i kritikovani zbog potrošnje vode na tropskim vrućinama, saopšteno je iz Gradskog odbora SNSD-a.
"Stanje u `Vodovodu` je katastrofalno, plate radnicima kasne, traži se odgoda plaćanja dugova jer je preduzeće u finansijskoj dubiozi iako je odobreno povećanje cijene vode, poslovna godina završena je višemilionskim gubitkom, a milioni se duguju i dobavljačima", rekao je Maričić.
On je istakao da nema novca ni osnovnih sredstava za rad što je posljedica lošeg rukovođenja ovim preduzećem, ali i činjenice da su, zbog prikupljanja političkih poena, priključci besplatno dijeljeni.
"Dok dugovi rastu, a novca nema, i dok hiljade Banjalučana nema vode, hvaliti se stabilnim poslovanjem i dobrim rezultatima je, u najmanju ruku, neumjesno", istakao je Maričić.
Preuzimanje dijelova teksta ili teksta u cjelini je dozvoljeno uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na portalu atvbl.rs.

Banja Luka
3 h
0
Banja Luka
4 h
11
Banja Luka
7 h
0
Banja Luka
8 h
2Najnovije
18
15
18
10
18
04
18
00
17
58
Trenutno na programu