Izvor:
Tanjug

SAD su izdale danas prvi pasoš sa rodnom oznakom "X", koja se odnosi na osobe koje se ne identifikuju ni kao muškarci ni kao žene, saopštio je danas Stejt department.
Kako se navodi u saopštenju, SAD očekuju da će naredne godine moći da ponude više opcija.
Specijalna izaslanica SAD za prava pripadnika LGBTQ zajednice Džesika Stern nazvala je ovaj potez istorijskim, ocijenivši da se njime vladina dokumenta usklađuju sa “realnošću u kojoj živimo”, prenosi AP.
– Kada neko dobije lična dokumenta koja održavaju njegov pravi identitet, živjeće sa više dostojanstva i poštovanja – rekla je Stern.
Stejt department nije objavio kome je izdat pasoš sa oznakom X.
Najnovije
22
58
22
55
22
50
22
37
22
32
Trenutno na programu