Pola miliona stanovnika Sao Paola i dalje bez struje

Izvor:

SRNA

06.11.2023 22:51
Пола милиона становника Сао Паола и даље без струје

Pola miliona stanovnika brazilskog grada Sao Paolo i dalje je bez struje, tri dana nakon što je oluja prekinula napojne kablove.

Brazilska Elektrodistribucija "ENEL" saopštila je da je oluja prekinula napojne kablove u brojnim ulicama grada kada je bez struje ostalo 2,1 milion korisnika u Sao Paolu.

Nastava u školama danas je otkazana u najteže pogođenim gradskim naseljima, poput Morumbija.

"ENEL" ističe da su struju pustili za 76 odsto korisnika, ali da je 500.000 i dalje bez električne energije.

Kompanija je druga po veličini u Brazilu i u vlasništvu je italijanske energetske grupacije "ENEL". Prema navodima u saopštenju udari vjetra su uzrokovali veliku štetu na mreži zbog oborenih stabala i grana.

Brazilski ministar pravosuđa Flavio Dino izjavio je da će administracija od kompanije tražiti objašnjenje za prekid dovoda struje.

Kancelarija državnog tužioca saopštila je da će biti pokrenuta istraga o uzroku zbog kojeg je tako veliki broj korisnika ostao bez struje dug vremenski period i da li "ENEL" ima dovoljno osoblja da se izbori sa vanrednim situacijama u 24 oblasti za koje su zaduženi.

Podijeli: