Izvor:
SRNA

Pola miliona stanovnika brazilskog grada Sao Paolo i dalje je bez struje, tri dana nakon što je oluja prekinula napojne kablove.
Brazilska Elektrodistribucija "ENEL" saopštila je da je oluja prekinula napojne kablove u brojnim ulicama grada kada je bez struje ostalo 2,1 milion korisnika u Sao Paolu.
Nastava u školama danas je otkazana u najteže pogođenim gradskim naseljima, poput Morumbija.
"ENEL" ističe da su struju pustili za 76 odsto korisnika, ali da je 500.000 i dalje bez električne energije.
Kompanija je druga po veličini u Brazilu i u vlasništvu je italijanske energetske grupacije "ENEL". Prema navodima u saopštenju udari vjetra su uzrokovali veliku štetu na mreži zbog oborenih stabala i grana.
Brazilski ministar pravosuđa Flavio Dino izjavio je da će administracija od kompanije tražiti objašnjenje za prekid dovoda struje.
Kancelarija državnog tužioca saopštila je da će biti pokrenuta istraga o uzroku zbog kojeg je tako veliki broj korisnika ostao bez struje dug vremenski period i da li "ENEL" ima dovoljno osoblja da se izbori sa vanrednim situacijama u 24 oblasti za koje su zaduženi.
Najnovije
20
14
20
12
20
09
19
56
19
36
Trenutno na programu