Tramp se oglasio o napuštanju G7: Makron nema pojma

17.06.2025 08:48
Трамп се огласио о напуштању Г7: Макрон нема појма

Predsjednik SAD Donald Tramp demantovao je navode da je ranije napustio samit lidera G7 u Kanadi kako bi radio na postizanju primirja između Izraela i Irana.

Tramp je u objavi na društvenim mrežama takođe ismijao i predsjednika Francuske Emanuela Makrona, nazivajući ga "željnim pažnje".

Rekao je da francuski predsjednik "nema pojma" zašto se Tramp vraća ranije u Vašington i da je razlog "mnogo veći" od primirja.

Ухапшена двојица због убиства пара у гаражи

Uhapšena dvojica zbog ubistva para u garaži

Ranije je Makron sugerisao da je Tramp iznio "ponudu za primirje".

"Predsjednik Francuske Emanuel Makron, željan publiciteta, pogrešno je rekao da sam napustio samit G7 u Kanadi kako bih se vratio u Vašington da radim na 'primirju' između Izraela i Irana. Pogrešno! On nema pojma zašto sam sada na putu ka Vašingtonu, ali sigurno to nema nikakve veze sa primirjem. Mnogo je veće od toga. Namjerno ili ne, Emanuel uvijek griješi. Ostanite u toku!“, napisao je Tramp.

Podijeli: