Tramp se oglasio o povlačenju osoblja s Bliskog istoka: Moglo bi postati opasno!

12.06.2025 07:47
Трамп се огласио о повлачењу особља с Блиског истока: Могло би постати опасно!

Američki predsjednik Donald Tramp odgovorio je na pitanje novinara zbog čega se osoblje iz američkih ambasada na Bliskom istoku povlači, kazavši da bi moglo postati "opasno mjesto".

Vašington iz ambasada na Bliskom istoku povlači neesencijalno osoblje i njihove porodice što je, sudeći prema ranijim iskustvima, pokrenulo strahove da mi moglo doći do napada Izraela na Iran, prenose tamošnji mediji.

Амерички званичници тврде: Израел је спреман покренути војну операцију против Ирана

Američki zvaničnici tvrde: Izrael je spreman pokrenuti vojnu operaciju protiv Irana

- Osoblje je povučeno jer bi to moglo postati opasno mjesto. Vidjećemo šta će se dogoditi. Upozorili smo. Iran ne može imati nuklearno oružje – izjavio je Tramp.

Путин: Нуклеарна тријада биће и даље гарант безбједности суверенитета Русије

Putin: Nuklearna trijada biće i dalje garant bezbjednosti suvereniteta Rusije

Strahovi da bi Izrael mogao napasti Iran dolaze usljed neuspjelih pregovora SAD-a i Irana o nuklearnom programu. Novinar izraelske Channel14 televizije je procijenio da bi se napad trebao dogoditi u narednim danima.

Podijeli: