ЕУРО

Енглеска након преокрета наставља пут ка титули, Словаци иду кући

• 30.06.2024. 20:38

Фудбалска репрезентација Енглеске је након преокрета дошла до побједе над Словацима и пласирала се у четвртфинале Европског првенства.

Резултат у Гелзенкирхену је након продужетака био 2:1, те су тако Словаци завршили наступ на првенству старог континента.

Преломни тренутак се догодио у петом минуту судијске надокнаде када је Џуд Белингем изједначио и одвео утакмицу у продужетке.

Словаци су повели голом Ивана Шранца у 25. минуту, и били су надомак историјске побједе. Али одлука судије да продужи утакмицу чак шест минута, испоставиће се, била је погубна за Словаке.

Белингем је одлучно кренуо на лопту упућену у шеснаестерац, пуцао је савршено изведеним маказицама и голман Мартин Дубравка је ту био немоћан. Изједначио је резултат те одвео утакмицу у продужетке.

Тек што се кренуло у први продужетак Хери Кејн је довео свој тим у водство. То ће бити и коначан резултат и славље за енглески тим. Имала је Словачка двије лијепе прилике у другом продужетку да се врати у меч, али су остале неискориштене.

Трудила се Енглеска у првом полувремену да дође до гола, али им то није полазило за руком. У првом полувремену нису забиљежили ниједну праву прилику за шут у оквир гола. Иако су статистички били у предности, резултат на семафору је ишао у корист Словака. Имала је Словачка двије прилике да поведе, у петом минуту Давид Стрелец је шутирао поред гола, а у 12. минути им је мало требало да преко Хараслина поведу али је енглеска одбрана отклонила опасност.

Међутим, у 25. минути Иван Шранц је био сам у шеснаестерцу, Стрелец му је лијепо асистирао те је Словак забио.

Занимљив је податак да су Енглези у првом полувремену за 17. минута добили три жута картона.

Друго полувријеме се наставило са притиском Енглеза. Успјели су доћи до гола у 50. минути када је Фил Фоден на асистенцију Трипијеа погодио мрежу Словака, али гол је поништен због офсајда.

Мало је недостајало да Стрелец са огромне удаљености погоди јер је голман Енглеске изашао далеко од гола, али на срећу по Енглезе, лопта је отишла поред гола.

Посљедњих минута се Енглези вршили притисак, али безуспјешно. Кејн је 78. минути промашио, шутирао је главом, лопта је отишла поред гола. Поново је покушао Кејн у 81. минуту, након што се лопта одбила од стативу, Кејн је из лоше позиције шутао преко гола.

Шок за Словачку је стигао у самом финишу утакмице. У петом минуту надокнаде Белингем погађа за изједначење и продужетке.

Словачка је испустила у посљедњим тренуцима регуларног дијела побједу, а на друштвеним мрежама се већ коментарише и преиспитује одлука судије да надокнада траје шест минута.

Како било, Словацима је побједа испала из руку и овдје завршавају свој наступ на Еуру.

• 16:30 Вијести у 16:30

Преглед најважнијих вијести из земље, региона и свијета.

• 16:50 Центар дана

Волите поподне? Важно вам је да након напорног дана одахнете уз актуелне теме, забаву и савим нове и необичне приче из цијелог свијета? Уживате у програму који окупља интересантне госте и регионалне звијезде?

• 18:20 Револуција 1917 (Р)