Еуро 24

Шпанија је у финалу Европског првенства!

• Извор: АТВ
  • 09.07.2024. 20:56

Шпанија је први финалиста Европског првенства у Њемачкој након што су са 2:1 савладали Француску.

Одличан меч вриједан полуфинала припао је Шпанији након снажног пресинга у којем су за четири минута преокренули резултат.

До предности на мечу стигла је прво Француска у деветом минуту. На асистенцију Мбапеа главом гол постиже Коло Муани. То је уједно и први гол из игре за Француску на овом првенству, а трећи гол који је примила Шпанија.

Црвена фурија преузима иницијативу, али одговарају и Французи. Историју исписује Ламин Јамал у 20. минуту меча. Најмлађи играч Европског првенства постиже свој историјски гол и постаје најмлађи стријелац Европског првенства! Ван шеснаестерца Јамал је сломио одбрамбене играче Француске и онда пласираном лоптом савладао Мањана.

Ово су навијачи који су изнервирали Ђоковића

Није било одмора и Шпанци су искусно искористили тренутак. Наставили су са нападима и након добре акције Дани Олмо је шутирао за преокрет. Погодак је уписан као аутогол Кундеа. За четири минута Шпанци су матирали Француску.

Друго полувријеме иако без голова било је подједнако узбудљиво. Французи су нападали, али безуспјешно. Шпанци су чекали контру, а звијезда Француске Килијан Мбапе није пружио оно што се очекивало од њега.

Шпанија путује у финале гдје ће чекати бољег из дуела Холандија - Енглеска.