Група Д

Најбољи меч ЕУРА: Аустрија славила против Холандије

• Извор: Телеграф
  • 25.06.2024. 20:00

Аустрија је славила против Холандије резултатом 2:3 и тако се пласирала на прву позицију Групе Д и осигурала пролазак у осмину финала.

Аустријанци су на самом почетку потпуно надмудрили Холанђане и апсолутно су заслужено повели већ у 5. минуту утакмице када је Мален послије притиска успио да смјести лопту у сопствену мрежу на невјероватан начин.

Убацили су Аустријанци лопту са стране, а он је са неких 11 метара уклизао и послао лопту тако јако да ни голман његовог тима није успио да то одбрани.

Услиједио је нешто краћи период када није било неких већих прилика, а када је Холандија покушавала да се врати и изједначи. Јалова је то била иницијатива, а Куман је очигледно мало промашио са тактиком, што је потврдила и чудна измјена селектора Холандије у 35. минуту када је Вирмана замијенио Ћаби Симонс.

У 41. минуту је виђена и статива Депаја послије ударца главом, али је касније могло јасно да се види да је постојао и офсајд у изградњи акције, па се на одмор отишло са минималном предношћу Аустрије.

А друго полувријеме било је тотални спектакл.

Већ у 47. минуту, Холанђани су стигли до изједначења послије сјајног поготка Гакпа, који је гађао даљи угао након што се Линдхарт двоумио да изађе у блок. Може се рећи да је првотимац Орања овиме "поцијепао" мрежу ривала.

И таман када је моменту прешао на страну Холандије, тотални шок и нови гол за Аустрију. Одрадили су сјајну контру у 59. минуту, лопту је Грилиш са гол-аут линије послао ка Шмиду који се нашао на неких десет метара, а овај је главом успио да је унесе у мрежу.

Иако су судије потом почеле мало да се "губе" по терену, јер очигледно нису имале нимало концентрације, што се видјело у ситуацији када су промашивали и измјене, нису пали Холанђани и Аустријанци.

У 75. минуту нова брљотина Ивана Кружилака, који је поништио чист и то прелијеп гол Мемфиса Депаја, али је на сву срећу ВАР соба добро све видјела и оправдано позвала Словака да то још једном испрати и погледа, а он је морао да призна своју огромну грешку.

И онда ново лудило два минута касније, у 80. минуту феноменална контра Аустрије. Сабицер је дошао до лопте, гађао је јако и погодио је на феноменалан начин, чиме је још једном шокирао Орање.

У 83. минуту поништен је нови гол момака са Алпа, када је Баумгартнер успио да погоди мрежу, али је постојао офсајд који је касније и ВАР потврдио.

До краја утакмице, Холанђани су покушавали прије свега преко Гакпа и Депаја, али без успјеха, па ће тако морати даље да прођу као трећепласирани на табели, док ће момци са Алпа у наредну фазу као први!