ЕУРО 2024

Румунија и Словачка подијелиле бодове, резултат по вољи обје селекције

• Извор: РТС
  • 26.06.2024. 20:09

Фудбалери Словачке и Румуније ремизирали су 1:1 у утакмици посљедњег, трећег кола у групи Е.

Словачка и Румунија одиграле су без побједника као и Белгија и Украјина гдје је резултат остао 0:0.

Сада у наредну фазу са прве позиције иде Румунија због гол разлике, друга је Белгија, док ће као трећепласирана проћи Словачка.

И једна и друга екипа одустале су од дефанзивне игре коју су користиле у претходним дуелима и карте су дале у напад.

Први дио полувремена припао је Словацима који су и повели тада. Стријелац за плаве био је Ондреј Дуда у 24. минуту на асистенцију Јураја Куцке.

Украјинци иду кући са ЕУРА: Пресудио гол разлике

Румунија је послије овог тренутка изашла у напад јер их потенцијални пораз угрожава.

Успјели су изабраници Едварда Јорданескуа да стану на лопту, преузму посјед који је био на страни Словака и крену у напад на гол Дубравке.

Давид Ханцко оборио је Хаџија послије једног продора по десној страни, а судија је послије консултације са ВАР собом показао на бијелу тачку.

Казнени ударац капитализовао је Разван Марин поставивши коначни резултат послије првих 45 минута.

Ево колико је новца зарадила Србија учешћем на Европском првенству

Друго полувријеме није било је са доста мање узбуђења него прво. Словачка је од 60. до 75. минута преузела иницијативу, имала је неколико добрих покушаја, али Ница није дозволио да му се мрежа затресе.

Игру је у том периоду отежавала и јака киша која је падала. Послије 75. минута и повољног резултата на другом мечу гдје није било голова, тимови су одлучили да се чувају и не ризикују.

Па је посљедњих неколико минута играно без превише ентузијазма на обје стране.