ЕУРО 2024

Украјина након преокрета савладала Словачку!

• 21.06.2024. 15:07

Фудбалска репрезентација Украјине је успјела преокретом да савлада Словачку са 2:1 у другом колу групне фазе. Словаци су повели голом Шранца у 17. минуту, али су Шапаренко у 54. и Јаремчук у 80. минуту од ријешене групе Е направили тотални хаос и неизвјесност.

УЖИВО:

Крај.

80' - ГОЛЛЛЛ!!!!! Јаремчук је примио лопту која је прескочила цијелу одбрану, а онда је успио умирити и послати кроз ноге голмана Дубравке.

54' - 1:1!!! Шапаренко је шутирао након веома добре акције Украјинаца и погодио гол. Прије тога је Судаков пронашао Зинченка који је убацио лопту до везњака Украјине.

46' - Почело је друго полувријеме у Дизелдорфу!

Крај првог полувремена!

44' - Брз напад Словака, а онда Хараслин шутира. Спасава Трубин Украјинце.

43' - Покушава Зинченко директно из слободног искоса, али брани Дубравка.

34' - Велика шанса за Украјину! Стативу је погодио Тимчик, а Зинченко је након тога изблокиран. Проиграла је Украјина.

30' - Пријете Украјинци поново, а Довбик је поново био у акцији. На крају Јармоленко није успио скренути лопту у мрежу.

29' - Велика шанса за Украјину! Довбик је све сам урадио, али се на крају Пекарик испријечио и зауставио га.

17' - Словачка води. Шранц главом долази до гола. Лоша реакција Украјине.

17' - Ханцко покушава из слободног ударца, брани то Трубин крајњим мукама.

11' - Нова прилика за Словаке! Шранц је дочекао центаршут, али погађа стативу.

10' - Велика шанса за Словачку! Трубин спасава Украјинце! Хараслин је шутирао, али успио је голман Украјине одбранити.

9' - Први опаснији напад Украјине, али центаршут Јармоленка завршава у рукама Дубравке.

1' Почео је меч између Словачке и Украјине!

Састави:

Словачка: Дубравка - Пекарик, Вавро, Шкриниар, Ханцко - Куцка, Лоботка, Дуда - Шранц, Боженик и Хараслин.

Украјина: Трубин - Тимчик, Забарњи, Матвијенко, Зинченко - Шапаренко, Бражко, Јармоленко, Судаков, Мудрик - Довбик