ЕУРО

Швајцарци послали европске шампионе кући!

• 29.06.2024. 19:54

Фудбалери Швајцарске убједљиво су савладали актуелног европског шампиона Италију резултатом 2:0 у осмини финала Европског првенства које се одржава у Њемачкој.

Швајцарци су се пласирали у четвртфинале првенства и послали Италијане куће те чекају бољег из сутрашњег дуела између Енглеске и Словачке.

Швајцарци су од првог минута контролисали лопту и може се рећи да им је припало прво полувријеме, док Италијани нису имали конкретну шансу.

Прва прилика за Швајцарце је била у 8. минуту када су шутирали из слободног ударца. Прилика за Италију се указала у 16. минуту када је Кристанте покушао пронаћи некога у шеснаестерцу. Послао је ниску лопту али су је Швајцарци пресјекли.

Запријетила је потом Швајцарска, Емболо је шутирао према голу, али његов шут није био проблем за Донаруму. У 19. минути је Италија извела слободан ударац, Дилоренцо је дошао до лопте, али је свиран офсајд.

Сјајна прилика за Швајцарце је била и она у 24. минути када је Емболо шиторао али је Донарума поново био сигуран на голу. Потом је на другој страни Кијеза шутирао према голу али Аканџи дочекује лопту и избацује је у корнер.

Пријетили су Швајцарци а до гола је дошао Фројлер у 37. минути.

Након што је Ел Шараби добио жути картон пред крај првог полувремена, Ридер је пуцао из слободног ударца али је Донарума још једном одбранио.

Шокирали су Швајцарци Италијане на старту другог полувремена када је Варгас забио за 2:0, у 46. минути. Италијанска одбрана је заказала.

Швајцарска је била доминанта и у другом полувремену. Сјајну прилику Италија је имала у 73. минути када је Ретеги шутирао у оквир гола, али сигуран је био голман Швајцарске Јан Зомер.

Скамака је запријетио голу Швајцараца у 75. минути али погађа стативу. Седам минута прије краја још једна велика шансу за Швајцарце. Зубер је пуцао десно поред гола те је резултат остао непромијењен.

Италија није имала рјешења за доминантнију Швајцарску те су своје учешће на Европском првенству завршили у нокаут фази.

• 23:20 Серија: Ред Рок (12+)

'''' 'Од јутра до сутра' у режији Михајла Вукобратовића заправо је адаптација аргентиске серије 'Успјешни Пелсови', и прати живот иза и испред камера омиљеног ТВ пара, Срне и Марка.

• 00:05 Ноћни програм