Крај за Србију на ЕУРУ!

• Извор: Агенције
  • 25.06.2024. 20:55
  • 26.06.2024. 06:55

Фудбалери репрезентације Србије нису успјели да се пласирају у сљедеће коло Европског првенства у Њемачкој.

Србија је одиграла вечерас неријешено са Данском.

Друго полувријеме

95' - Крај утакмице! Србија иде кући

94' - Још једна прилика, пробао је Тадић, али Шмајхел сигуран!

92' - Каква прилика за Србију, Тадић је урадио све, оставио лопту за Сергеја који је јако слабо шутирао!

90' - Пет минута надокнаде и наде за Србију!

86' Умало Данска да дође до гола, Меле је центрирао веома близу гола Рајковића, али је Живковић то послао у корнер.

83' Припријетила је Србија на овом мечу, коначно је прешла у напад како треба, покушао је Митровић главом. Потом је Влаховић успио да спаси ову ситуацију, онда је Душан Тадић центрирао, али је повучен Александар Митровић за дрес.

81' - Практично ни из чега су репрезентативци Србије дошли до шансе, Влаховић се изборио, остала је лопта Митровићу, међутим он је шутирао поред гола.

79' - Андерсен је ударио Митровића. Остао је српски нападач на земљи, након што га је Јоаким Андерсен ударио у стомак.

73' - Још једна измјена у Србији, Младеновић мијења Мијаиловића! Живковић прелази на другу страну терена!

72' - Бацио се Сков Олсен у казненом простору Србије, али од пенала нема ништа!

71' - Какав потез Тадића, петом је проиграо Мијаиловића, овај је центрирао, али Вестергард отклања опасност! Након корнера, опет Вестергард највиши!

67' - Изашао је из игре Иван Илић, а умјесто њега улази Душан Влаховић, који ће такође отићи изузетно офанзивно.

64' - Прилика за Србију, лош центаршут Мијаиловића!

62' - Још једна прилика за противнике Србије, али Хјулманд очајно шутира!

60' - Опасан напад Данаца, дуго је трајао напад, на крају је шутирао Хојберг, али преко гола!

59' - Друга измјена код Данаца, терен напушта Хојлунд, у игри је Долберг!

57' - Отворила се утакмица у Минхену, много занимљивији меч гледамо у другом полувремену! Србија изгледа много опасније!

53'- Поништен је гол Србије због офсајда! Тадић је проиграо Јовића, он обишао голмана Данске, шутирао, лопту је у своју мрежу смјестио Андерсен, али је подигнута заставица!

49'- Корнер за Србију, први на мечу! Тадић је центрирао, Миленковић покушао, али отклања опасност Сков Олсен!

48' - Пријети Србија, па се онда и спашава. Могло је бити опасно, Митровић је изашао високо, али је успјела одбрана да очисти лопту испред нападача Србије. Потом је Шмајхел избацио у аут, након чега гријеши Лука Јовић. Одмах затим пријети и Данска, имали су свој покушај, али на срећу чисти то одбрана Орлова.

46' - Мења Пикси на старту другог полувремена! У игри Србије на терен излазе Душан Тадић и Лука Јовић, а из игре ће Немања Гудељ и Лазар Самарџић.

Прво полувријеме

45' + 1' - Крај првог полувремена. Данци су у првом дијелу диктирали темпо

45' - Вукао је лопту Павловић 50 метара, проиграо је Живковића, али је Андрија био у недозвољеној позицији!

44' - Покушао је Живковић, центрирао је, али је Вестергард лагано отклонио опасност!

42' - Опет Данска напада, опет притиска одбрану Србије, али је сигуран Предраг Рајковић.

39' - Пуца одбрана Србије, Данска је пробила, Хјумланд је прошао, убацио по земљи, остављена је лопта за Винда, а овај се није најбоље снашао. Односно, Јонас Винд се оклизнуо, лопта је прешла преко ноге и отишла далеко преко гола.

36' - Пао је мало темпо након прилика Данске, одбрана Рајковића. Србија још није ни припријетила голу противника.

32' - Одличан је Предраг Рајковић, лијепо је био позициониран још једном, то му је и дало предност у односу на играча Данске који је окушао срећу након корнера.

30'Прошло је тек два минута откако је Јонас Винд добио картон, а сада исто чини и Мортен Хјумланд, који је био неопрезан са својим клизећим стартом.

27' - Ослободили су се "Орлови" притиска Данаца. Винд је био оштар у старту над Павловићем и зарадио је жути картон!

23' - Тотална конфузија у казненом простору Србије, притисак Данаца! Корнер је био за Данску, Винд је ушао у гол са Рајковићем и лоптом, али је она већ изашла ван терена, а био би и фаул фудбалера Данске!

21' - Прилика за Данску, Илић је погријешио, Ериксен тукао, а Рајковић фантастично одбранио!

18' - Данска је имала два узастопна корнера. Ериксен је први пут пробао нешто краћу лопту, али је то рашчистила одбрана, тачније Немања Гудељ који ју је поново избацио у корнер. Опет је Кристијан Ериксен центрирао, сада нешто дуже, али је то лако покупио Предраг Рајковић.

15' - Могло је ово бити доста, доста опасно по гол Предрага Рајковића, али ударац одлази поред стативе. Покушао је Бах, међутим, на срећу је његова лопта отишла у ширину.

12' - Могло је овдје бити мало опасније, међутим, Лукић је послао нешто јачу лопту ка Живковићу који није успио да је сустигне.

10' Након уводних минута и мало већег пресинга Данаца, успјела је репрезентација Србије да пребаци лопту на половину Данске.

7' - Високи пресинг Србије, Митровић је притиснуо одбрану Данске која је у проблему, али ипак успијевају да задрже лопту у свом посједу!

5' - Уиграна акција, брани Рајковић! Данци су покушали након фаула да направе једну акцију, што је пошло за руком. Лопта је дошла до Винда на 16 метара, а он се намјестио и шутирао по земљи, али право у руке Рајковић. Ипак, досудио је Француз фаул, тако да нема опасности.

4' - Миленковић добија жути картон

2' - Данци имају више лопту у својим ногама, Србија је покушала дугом лоптом, али непрецизно!

1' - Почела је утакмица у Минхену, први напад за Данце