ЕУРО 24

ВАР побједа Њемачке: Данци избачени са Европског првенства

• 29.06.2024. 23:19

Њемачка је савладала Данску резултатом 2:0 и наставила борбу за титулу шампиона старог континента. Нијемци побједу јесу заслужили, али многи ће рећи да је ВАР одлука из 53. минута сломила меч и Данску послала кући.

Њемачка је одиграла одличан меч гдје су демонстрирали своју снагу, али нису успијевали да постигну гол. Славило се у Борусији већ након три минута игре, али је Њемачкој поништен гол због прекршаја приликом извођења корнера.

Одличну игру наставили су и у наставку. Голман њемачке репрезентације Мануел Нојер у првом полувремену није имао конкретну пријетњу. Интензивна игра Њемачке и добра одбрана Данске гледала се све до финиша, тачније 38. минута када је меч прекинут због невремена у Борусији.

У другом полувремену настављена је одлична игра Њемачке, али без реализације. До гола ипак долази Данска преко Јоакима Андерсона. Он у 48. минуту меча након гужве и одбијене лопте матира Нојера. Док славље није ни завршено, гол је поништен. Судија је прекинуо еуфорију у Борусији због милиметарског офсајда. Одмах потом Њемачка прави контру која није резултирала конкретном шансом. Огласили су се из ВАР собе, а судија је досудио пенал за Њемачку јер је управо Андерссон играо руком у шеснаестерцу. Ситуација свакако не би угрозила гол Данске, али правила су правила.

Хаверц је преузео одговорност и донио предност Њемачкој од 1:0. Напади Њемачке су се наставили, али је и Данска повремено одговарала. Лирој Сане је по ко зна који пут на овом Европском првенству пропустио сигуран погодак. Напади су наставили и уродили плодом пред већ сломљеном Данском.

Мусијала је у 69. минуту на одлично пласирану лопту савладао Шмајхела и поставио коначних 2:0.

У остатку меча виђено је још неколико добрих прилика, али је резултат остао непромијењен. У претходном данашњем мечу Швајцарска је избацила Италију резултатом 2:0. Њемачка и Швајцарска иду у четвртфинале Европског првенства. Нијемци ће противника добити након меча Шпанија Грузија.