Тадић: Да је БиХ држава на оптуженичкој клупи би био нелегитимни Шмит

Извор:

РТРС

17.10.2023 12:02
Тадић: Да је БиХ држава на оптуженичкој клупи би био нелегитимни Шмит

Процес против предсједника Српске Милорада Додика и в.д директора Службеног гласника Милоша Лукића није само удар на Републику Српску и њене институције, него је удар на цијелу БиХ, рекао је Огњен Тадић.

Истакао је да је на оптуженичкој клупи требао бити нелегитимни Кристијан Шмит.

- Да је БиХ држава, јуче би на оптуженичкој клупи био Кристијан Шмит. Али пошто у Сарајеву чине све да БиХ никада не постане слободна држава, већ да остане протекторат онда имамо суђење које ће се сигурно претворити у суђење том протекторату и након кога више ништа неће бити исто - навео је Тадић.

Подијели: