Autor:
ATV redakcijaKomentari:
0
Vlada Norveške najavila je da će predložiti zabranu korištenja društvenih mreža za djecu mlađu od 16 godina i da će tehnološke kompanije učiniti odgovornim za provjeru starosti mladih korisnika.
"Uvodimo ovaj zakon jer želimo djetinjstvo u kojem djeca mogu da budu djeca", izjavio je premijer Jonas Gar Stere.
On je dodao da "algoritmi i ekrani ne smiju da preuzmu igru, prijateljstva i svakodnevni život" i da je ovo važna mjera za zaštitu digitalnih života djece.
Prijedlog zakona biće upućen parlamentu do kraja 2026. godine, navela je manjinska laburistička vlada, prenosi Srna.
Preuzimanje dijelova teksta ili teksta u cjelini je dozvoljeno uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na portalu atvbl.rs.

Zanimljivosti
2 mj
0
Zanimljivosti
2 mj
0
Zanimljivosti
2 mj
0
Zanimljivosti
2 mj
0Najnovije
17
19
17
10
17
08
17
06
16
41
Trenutno na programu