Autor:
ATVKomentari:
0
Ministar privrede i preduzetništva Republike Srpske Radenko Bubić rekao je danas da je otvaranje novog graničnog prelaza u Gradišci veoma važno za privredu, ali i građane Srpske i BiH, te da očekuje da će to biti trajno.
"Ne mogu da vjerujem da postoji ijedan građanin ili privredni subjekat u BiH kome nije važno otvaranje novog graničnog prelaza. Očekujem da će na prelazu biti otvoreno više terminala, te da će protok ljudi i robe biti mnogo brži nego na starom", rekao je Bubić novinarima u Banjaluci.
On je istakao da je jučerašnje zatvaranje starog graničnog prelaza u Gradišci zbog oštećenja mosta bilo pogubno ne samo za privredu već i za građane Republike Srpske i BiH, prenosi Srna.
"Više od 90 odsto transportnog saobraćaja odvija se preko ovog graničnog prelaza i hiljade kamiona je juče vraćeno. Za privredu je bilo pogubno da taj prelaz ne radi jer je jedan od dva prelaza u BiH koji imaju poseban inspekcijski nadzor", naveo je Bubić.
Preuzimanje dijelova teksta ili teksta u cjelini je dozvoljeno uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na portalu atvbl.rs.

Republika Srpska
3 sedm
0
Republika Srpska
3 sedm
3
Republika Srpska
3 sedm
0
Republika Srpska
3 sedm
0Najnovije
18
07
18
06
18
01
17
59
17
57
Trenutno na programu