Француска у четвртфиналу, коначно дали гол из игре

• 01.07.2024. 19:52

Фудбалери Француске нови су четвртфиналисти Европског првенства у Њемачкој.

Они су у осмини финала савладали Белгију са 1:0.

Гол за побједу, у утакмици у којој поново нису показали ништа, постигао је Коло Муани.

Испрва смо гледали једну потпуно незанимљиву и досадну утакмицу, али се она како је време пролазило постајала све занимљивија. Уместо да се тимови затварају како смо се ближили самом крају утакмице, било је тотално другачије.

Много тога је било на тацни, јасно је да би и за једне и за друге осмина финала Европског првенства била тотални неуспех.

Зато је првих 20 минута ове утакмице била тешка досада, ако се уопште и тако све оно што смо гледали може и назвати. Тек у 24. минуту су Белгијанци имали прву шансу која се могла подвести под озбиљнијом, пошто је Кевин де Брујне лукаво извео слободни ударац.

Било је то нешто између центаршута и шута, што је збунило и голмана Мањана, али се он ипак снашао и послао лопту далеко од свог гола.

Отворила се тада мало утакмица, па је Тирам у 34. минуту упутио одличан ударац главом након центаршута Кундеа, али је лопта ипак завршила мало поред стативе. Французи су у завршници првог полувремена додатно убрзали, па је Чуамени промашио након сјајног додавања Килијана Ембапеа са гол-аут линије.

Почетак другог полувремена донео нам је нови ударац Чуаменија у 49. минуту који је завршио далеко преко пречке, потом и Ембапеа који се лијепо намјестио из минијатуре и упутио ударац који је такође завршио преко гола.

У 60. минуту Караско је направио праву глупост када је избио у шансу један на један са голманом Мањаном и умјесто да тада шутира, он је толико дуго чекао да је успио на крају да га сустигне Тео Ернандез и спаси Галске пијетлове катастрофе.

Имали су Белгијанци нову шансу око десетак минута касније преко Лукакуа, али је он шутирао директно у голмана Мањана. Салиба је потом успио да шутира у 74. минуту када је лопта отишла преко гола, а све је био увод у оно што нас чека у завршних десет минута.

Јер све отвореније су играли Французи и на крају им се то исплатило. У 83. минуту је претходно Де Брујне шутирао директно у Мањана, а онда два минута касније - гол за Галске пијетлове!

Сјајно је примио лопту Коло Муани послије додавања Енголоа Кантеа, био је окренут леђима, а онда је упутио сјајан ударац.

Занимљиво, ово је тек први гол из игре за Француску на цијелом првенству. На мечу против Аустрије у групној фази Французи су славили са 1:0 и то аутоголом Вебера.

У групи су постигли још један гол, на ремију с Пољском (1:1), а тада је гол постигао Мбапе са бијеле тачке.

• 20:50 Серија: Ко те шиша

'Хумористична хрватска серија 'Ко те шиша' прати Жигмунда, власника старомодног фризерског салона 'Салон за господу' и Божицу, власницу модерног салона за даме 'Колет', који се налазе један прекопута, на једном загребачком тргу, а дијели их само кафаница 'При Таубеку'.

• 21:20 Новине (12+)