ЕУРО 2024

Сјајан меч у Дортмунду: Турска савладала Грузију!

• 18.06.2024. 18:01

Фудбалери Турске савладали су екипу Грузије резултатом 3:1 у мечу првог кола Групе Ф на Европском првенству у Њемачкој.

Уживо:

КРАЈ. Турска је славила резултатом 3:1.

90'+7 Гоооол. Турска је истрчала контру након корнера који је имала Грузија. Како је и Мамардашвили ишао на скок, мрежа је остала празна и то је 3:1.

90' +6 Нова велика шанса за Грузију након центаршута Квиче. Лопта одлази у корнер.

90' +3 Промашила је Грузија зицер за 2:2.  Квича је убацио, а онда су се Кочорашвили и Микаутадзе скоро и сударили када су кренули на њу! Имала је среће Турска, јер нису добро захватили лопту и она је отишла поред гола.

90' Играће се шест минута надокнаде.

87' Каква одбрана Мамардашвили. Шта је одбранио голман Грузије. Одличну акцију је имала Турска, убачена је лопта са стране тачно на голу Јузуфа Јазиџија, који је остао сам. Врхунски је скочио, лијепо је главом захватио лопту, али је још љепше одбранио голман Мамардашвили.

70' - Пречка спасава Турску! Дупли пас Микутадзеа и Кочорашвилија разоружао је одбрану Турске, али овај други погађа пречку.

66' - Какав пројектил Арде Гулера. Прихватио је лопту, окренуо се и намјестио и онда лансирао бомбу с 25 метара и оставио Мамардашвилија без шансе да одбрани.

Ово се не виђа често: Погледајте спектакуларан погодак Гулера

46' - Почело је друго полувријеме у Дортмунду!

45' Крај првог полувремена. Након 45 минута игре, резултат је 1:1.

35' - Нова велика шанса за Грузију! Микаутадзе је у паду шутирао и имао прилику матирати голмана Турске, али лопта одлази тик поред гола.

32' Гол!!! Грузија долази до поравнања, Микаутадзе је показао свој инстинкт за гол, покупио лопту која је упућена са стране и изједначио резултат на 1:1.

27' Нови погодак за Турке, али је поништен због офсајда.

25'- ГОЛЛЛ!!! Какав погодак Мулдура! Како је сјела лопта на ногу  турског везњака који је забио за 1:0

10' Турска је имала велику шансу. Намјестио се Ајхан са неких 18 метара, јако тукао по лопти, она је ишла по земљи и ударила је у стативу гола Мамардашвилија, потом је ишла по линији и отишла ван терена.

6' - Прва добра шанса за Турску на утакмици. Чалханолу је убацио из корнера, а шутирао је Акајдин главом преко гола.

1' - Почео је сусрет на Сигнал Идуна Парку!

Познати су и почетни састави:

Турска: Гунок, Мулдур, Акајдин, Бардакчи, Кадиолу, Ајхан, Чалханолу, Гулер, Кокџу, Јилдзић и Јилмаз.

Грузија: Мамардшвили, Кверкелија, Кашија, Двали, Какабадзе, Цитаишвили, Меквабиашвили, Чакветадзе, Кокорашвили, Микаутадзе и Кварацхелија.

• 19:00 АТВ Вијести

Центална информативна емисија АТВ-а у којој доносимо преглед најважнијих информација и догађаја из земље, региона и свијета тачно у 19 часова.

• 20:00 Тет а тет са Татјаном Трнинић

''Колико знате о онима који живе под будним оком јавности?Знате ли о чему маштају, шта су све прошли, у чему уживају, шта раде када су потпуно сами? Које тајне су спремни да открију? Колико су спремни да се оголе?

• 21:00 Серија: Од јутра до сутра (12+)

''''Од јутра до сутра' у режији Михајла Вукобратовића заправо је адаптација аргентиске серије 'Успјешни Пелсови', и прати живот иза и испред камера омиљеног ТВ пара, Срне и Марка.

• 21:45 Серија: Ко те шиша (12+)

'Хумористична хрватска серија 'Ко те шиша' прати Жигмунда, власника старомодног фризерског салона 'Салон за господу' и Божицу, власницу модерног салона за даме 'Колет', који се налазе један прекопута, на једном загребачком тргу, а дијели их само кафаница 'При Таубеку'.

• 22:15 Вечерње вијести

Преглед најважнијих вијести из земље, региона и свијета.

• 22:30 Серија: Ел Чапо (16+)