ЕУРО 2024

Аустрија прегазила Пољску

• 21.06.2024. 18:03

Репрезентације Аустрије савладала је Пољску резултатом 3:1 у другом колу групе Д.

УЖИВО:

Крај утакмице.

90 ' - Још четири минуте.

85' - Велика шанса за Аустрију! Лаимер је заобишао Шчешног, али је отишао превише у страну и није успио погодити празну мрежу.

78'- ГОЛЛЛ!!! Арнаутовић погађа с бијеле тачке.

77' - Пенал за Аустрију! Сабицер је украо лопту испред Давидовича, побјегао одбрани, а онда га је срушио Шчешни.

67' - Аустрија поново долази у водство. Каква акција Аустријанаца. Фантастично додавање Праса, Арнаутовић варком пропушта лопту и избацује дефанзивца и долази до Баумгартнера који је смјешта у мрежу.

64' - Жути картон и за Левандовског. Ударио је лактом ривала у зраку.

63' - Велика шанса за Аустријанце! Након слободног ударца, Арнаутовић је вратио лопту у петерац, али нису успјели његови саиграчи да постигну гол.

60' - Најбољи играч у историји Пољске - Левандовски је ушао у игру умјесто Буксе.

51' - Прва велика прилика у другом дијелу! Пош је шутирао главом након корнера, али Шчешни успијева одбранити.

46' - Почело је друго полувријеме у Берлину.

Крај првог полувремена. Након првих 45 минута, резултат је 1:1.

30' - 1:1. Након примљеног гола, Пољаци су заиграли много боље. То је резултирало голом Пјонтека. Прије тога је шутирао Беднарек, али је одбранио Траунер. Ипак, нападач се снашао и успио затрести мрежу.

18' - Велики промашај Залевског. Лопта је прошла између неколико играча и дошла до крилног нападача који је остао сам, али је лопту послао преко гола.

15' - Апсолутна доминација Аустријанаца у првих 15 минута сусрета.

9' - ГОЛЛЛ!!!! Траунер доводи Аустријанце у водство. Мвене је сјајно протрчао по лијевој страни и убацио у средину, а дефанзивац је био најближи тој лопти и закуцао је у мрежу Шчешног.

1' Почела је утакмица.

Састави тимова:

Аустрија: Пенц, Пош,Траунер, Линхарт, Мвене, Сеивалд, Грилиш, Баумгартнер, Лаимер, Сабицер, Арнаутовић

Пољска: Шчешни, Беднарек, Давидович, Кивијор, Франковски, Пиетровски, Слис, Залевски, Зиелински, Букса, Пјонтек.

• 13:55 Вијести

• 14:00 Ћирилица

'Кроз узбудљив, динамичан и непредвидив разговор са различитом палетом гостију - од стручњака и реномираних теоретичара, политичара и функционера, умјетника до естрадних личности открива информације које не објављују ни најскандалознији таблоиди.

• 16:00 Револуције 1917 (Р)