ЕУРО 2024

Португал након пенала у четвртфиналу Европског првенства

• Извор: Српскаинфо
  • 01.07.2024. 23:48

Фудбалери Португала пласирали су се у четвртфинале Европског првенства након драматичног меча и бољег извођења пенала у Франкфурту.

Била је тако близу Словенија историјског успјеха и највеће сензације на Европском првенству, а резултат је био 3:0 за Португал.

Без голова је било у првих 90 минута, а након тога и након оба продужетка, пенали су нам донијели четвртфиналисту који ће мегдан Француској.

Јасно је да је Португал фаворит у овом мечу, али је Словенија и у групној фази показала да је изузетно организована екипа која зна шта хоће.

Ипак нападао је Португал, имали су неколике полу-прилике преко Кристијана Роналда, а најбољу је имао у 36. минуту из слободног ударца, али није био прецизан, лопта је замало отишла преко гола.

У самом финишу, у готово посљедњим секундама Палиња је опалио из даљине, али је погодио стативу, а Данијеле Орсато свирао је крај првог полувремена.

Доста трчања и динамике видјели смо у другом полувремену. Показала је Словенија зубе посебно у контри када је Шешко сјајно избацио Пепеа, али је завршница била лоша. Како је вријеме одмицало Португал је имао лопту у посједу, али се Словенија дисциплиновано бранила.

Почео је први продужетак, држали су се Словенци, а онда у посљедњем минуту Диого Жота креће у соло продор, пада у казненом простору, а Данијеле Орсато након краћег размишљања показује на бијелу тачку.

Лопту је узео Кристијано Роналдо, распалио је по лопти, али је Јан Облак прочитао његову намјеру у одбранио му пенал у 105. минуту сусрета, а након тога услиједио је крај првог продужетка.

Могао је Бењамин Шешко да буде херој Словеније у 115. минуту када је изашао сам испред голмана Коште, али је пуцао право у голмана Кошту.

До краја меча видјели смо тврду борбу, а онда се приступило извођењу једанаестераца.

• 23:20 Серија: Ред Рок (12+)

'''' 'Од јутра до сутра' у режији Михајла Вукобратовића заправо је адаптација аргентиске серије 'Успјешни Пелсови', и прати живот иза и испред камера омиљеног ТВ пара, Срне и Марка.

• 00:05 Ноћни програм