ЕУРО 2024

Шпанија напунила мрежу, храбри Грузијци завршили своје прво учешће на ЕП

• Извор: АТВ
  • 30.06.2024. 22:51

Фудбалери Шпаније убједљиво су поразили репрезентацију Грузије резултатом 4:1 у осмини финала Европског првенства.

Иако је Грузија, на изненађење многих, повела у 18. минути, Шпанија је дефинитивно доминирала цијелом утакмицом. Једини гол за Грузијце је, у ствари, био аутогол Ел Нормана и то је, иначе, био први примљени гол Шпаније на овогодишњем Еуру у Њемачкој.

Прва права прилика за Шпанију је била у 11. минути када је Дани Карвахал скочио у шеснаестерцу након корнера и пуцао на гол, али голман Грузије брани.

Изједначење је стигло у 39. минути када Родри погађа за 1:1, лопта се провукла између два фудбалера Грузије и ушла у гол. Погодак се провјеравао у ВАР соби, али је утврђено да није био офсајд.

Потез који треба издвојити јесте онај када је Хвича Кварацхели са пола терена шутирао према голу Шпаније, али је лопта отишла поред лијеве стативе.

Слободан ударац имала је Шпанија у 51. минуту, Јамал је лопту упутио директно на гол али брани Мамардашвили. Неколико тренутака послије Луис је погодио за 2:1 након центрашута управо Јамала.

Јамал је у 63 минути, након грешке Грузијаца, дошао до лопте и шутао према голу али није био прецизан. Грузијци су се домогли лопте и запријетили у 68. минути када Георги Цитаишвили шаље лопту поред гола

Затресла се мрежа грузијског гола у 74. минути, али је досуђен офсајд и резултат остаје непромијењен. Само минут касније Нико Вилијамс забија за 3:1. Нова прилика Вилијамса у 78. минути, али овај пут је сигуран био  Мамардашвили.

Дани Олво печатира побједу Шпаније у 83. минути и гаси сваку наду храбрих Грузијаца који су све похвале добили након што су у посљедњој утакмици групне фазе савладали Португал 2:0. На свом дебију на Европском првенству се нису обрукали, и могу поносно ићи кући.