Лига шампиона

Јалови напади Звезде без плода: Бенфика славила у првом колу

• Извор: Агенције
  • 19.09.2024. 20:49

Фудбалери Црвене звезде поражени су од Бенфике резултатом 1:2, у утакмици 1. кола Лиге шампиона.

У првом полувремену Звезда је играла, притискала, стварала шансе, али је Бенфика давала голове.

Покушавали су Иванић, Дуарте, Силас, али без успјеха.

Португалци су повели преко Актуркоглуа у 9. минуту. Брза акција гостију по десној страни, а Кокчу је се након убачене лопте најбоље снашао у петерцу црвено-бијелих.

Бенфика је дуплирала предност 20 минута касније. Сјајан гол постигао је Кокчу из слободног ударца.

Звезда је имала велики хендикеп у 25. минуту када је млади десни бек Мимовић због повреде морао да напустио терен, замијенио га је Далси.

Тада је Елшник прешао на лијевог, а Сеол на десног бека.

У наставку меча велика иницијатива Звезде.

Црвено - бијели су били максимално агресивни, притискали, имало мноштво корнера, али без реализације.

Милојевић је пробао измјенама, и то је донијело резултат

Милтон је смањио у 86. минуту на асистенцију Шерифа.

Звезда је нападала до краја утакмице, али промјене резултата није било и португалски великан је однио три бода.

У наредном колу 1. октобра Звезда гостује Интеру.

Бенфика ће дан касније дочекати Атлетико Мадрид.