Извор:
АТВ

Чланови Предсједништва БиХ Денис Бећировић и Жељко Комшић упутили су данас у званичну процедуру Предсједништву приједлог закона о тзв. државној имовини БиХ.
Бећировић је рекао да је ово један од најсложенијих и најважнијих закона у постдејтонској БиХ.
Он је навео да је, према члану 8 предложеног закона, "БиХ носилац права власништва над цјелокупном државном имовином, а да ентитети и други нивои власти могу користити и управљати оном државном имовином која им је потребна за вршење њихових појединчаних надлежности у мјери којој су овлаштени овим или неким другим законом који донесе Парламентарна скупштина БиХ".
- БиХ, као и све друге чланице УН-а мора имати све прерогативе независне и суврене државе, укључујући и државну имовину - рекао је Бећировић.
Овом закону се снажно противи власт Републике Српске на свим нивоима. Док министар спољних послова у Савјету министара БиХ Елмедин Конаковић оптужује Републику Српску за провокације и стварање тензија, најбоље је објашњено ко то чини у БиХ. Овакав приједлог нема никакав значај, јер ће се о њему расправњати само уколико на то пристане и српски члан Предсједништва БиХ Жељка Цвијановић. Међутим, за претпоставити је да ће Цвијановић искористити право "вета", чиме ће овај приједлог остати као чин провокације.
Најновије
11
03
10
57
10
51
10
47
10
45
Тренутно на програму