Херојска акција МУП-а Српске: Транспортовали мушкарца из Бањалуке на ВМА

25.06.2026 10:51

Коментари:

0
МУП-а Републике Српске транспортovali 42-годишњег мушкарца, који је из УКЦ-а у Бањалуци упућен на хитно лијечење у ВМА у Београду ради извођења тромбектомије.
Фото: МУП Републике Српске

Припадници Управе за ваздухопловство МУП-а Републике Српске ноћас су успјешно реализовали ванредни медицински транспорт 42-годишњег мушкарца, који је из УКЦ-а у Бањалуци упућен на хитно лијечење у ВМА у Београду ради извођења тромбектомије.

Након пријема на ВМА и интервенције надлежних љекара, пацијент је стабилног здравственог стања.

"Захваљујемо Јединици Граничне полиције БиХ и колегама из Полицијске управе Бијељина на изузетној сарадњи, професионалности и брзој реакцији, које су биле од кључног значаја за успјешну реализацију задатка", наводе из МУП-а Републике Српске.

Преузимање дијелова текста или текста у цјелини је дозвољено уз обавезно навођење извора и уз постављање линка ка изворном тексту на порталу atvbl.rs.

Подијели: