Конференција координатора из финансијског управљања и контрoле у јавном сектору

Извор:

АТВ

14.11.2023 11:19
Конференција координатора из финансијског управљања и контрoле у јавном сектору

На годишњој конференцији о финансијском управљању и контроли у јавном сектору, која се одржава у Сарајеву, координатори у овој области са свих нивоа власти дискутују о тренутном стању, као и организационим проблемима у успостављању ефикасног, економичног и ефективног система финансијског управљања и контроле, те о улози система интерних контрола у ревизији јавног сектора.

Дводневну конференцију организовала је Централна јединица за хармонизацију Министарства финансија Републике Српске, у функцији предсједавајућег Координационог одбора централних јединица за хармонизацију БиХ.

У раду конференције, која се одржава у сарадњи са осталим чланицама Координационог одбора, учествује 200 координатора за финансијско управљање и контролу из субјеката јавног сектора са свих нивоа власти, међу којима и 50 координатора из Републике Српске, саопштено је из Министарства финансија Српске.

Циљ конференције је да се именована лица за финансијско управљање и контролу упознају о тренутној ситуацији и степену развоја ове компоненте јавне интерне финансијске контроле у јавном сектору у БиХ и начинима за његово унапређење, те о повезаности ревизије и система интерних контрола у сврху јачања ефективног управљања финансијама у јавном сектору. 

Подијели: