Компанија Раух Мобелверке са сједиштем у Фројденбергу, најавила је да ће бити затворена најкасније до краја јануара 2025. године.
Индустрија намештаја у Немачкој има велике проблеме због чега мора да реагује и Раух Мобелверке са седиштем у Фројденбергу. Компанија је потврдила да ће њихова фабрика у Мастерсхаузену биће затворена најкасније до краја јануара 2025. године док ће више од 150 запослених из седишта остати без посла. Компанија из Баден Виртемберга поднијела је недавно и захтев за банкрот.
"Сваке недјеље конкурент, добављач или трговац на мало мора да поднесе захтјев за банкрот. Нема знакова повећања пословања, а изгледа да се то неће догодити у догледно вријеме", наводе из Рауха.
Из компаније наводе да очекују да ће економска клима наставити да се погоршава.
"Произведене количине су сада пале испод критичне вриједности за индустријску производњу", објашњавају у компанији њемачким медијима.
Много труда је уложено у креирање нових асортимана, који су такође наишли на позитивне реакције, међутим, то није довољно за унапређење пословања у фабрици.
Раух Мобелверке је основан 1897. године и продаје намјештај за спаваће собе и ормара произведене искључиво у Њемачкој. Компанија има 1.420 запослених док је прошле године имала продају од 294 милиона евра. Одржавање фабрике у Мастерсхаузену више није могуће.
"Производњу и пословање у Мастерсхаузену треба постепено угасити, почевши што је прије могуће по завршетку процеса усаглашавања интереса, а најкасније до 31. јануара 2025. године. То ће постепено елиминисати потребу за запошљавањем за 164 радника који раде у Мастерсхаузену", наводи се у саопштењу.
Највећи европски произвођач намјештаја за спаваће собе и програма гардеробе такође мора да изврши прилагођавања у свом сједишту у Фројденбергу на Мајни.
Компанија је такође извијестила да у фабрици у Фројденбергу постоји и вишак запослених због смањеног обима поруџбина.
"Планирамо да смањимо радну снагу у двије фазе до 30. јуна 2025. године. Тренутно се претпоставља да природни одлив може у великој мјери да спријечи отпуштања", наводи компанија и додаје да би могло доћи до смањења броја послова у администрацији и производњи.
(Фото: Фрипик)