Извор:
СРНА

Predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković izjavio je da Rafinerija nafte u Brodu ne radi poslije havarije od prije dvije godine i ne bavi se preradom nafte, tako da nema problem u vezi sa sankcijama na naftu.
"Te sankcije se odnose na zabranu uvoza ruske nafte na prostor Srbije i BiH i mi taj problem nemamo sa našom rafinerijom", rekao je Višković novinarima u Narodnoj skupštini Srpske.
On je dodao da Rafinerija radi drugi posao u vezi sa uvozom gasa.
"Izgrađen je gasovod od Hrvatske do Rafinerije. Predstavnici Rafinerije su se prije nešto manje od mjesec dana obratili Vladi Srpske i za koncesiju za izgradnju gasne elektrane u krugu ove firme", pojasnio je Višković.
Најновије
11
20
11
18
11
12
11
09
11
02
Тренутно на програму