Град Бијељина дугује готово 2 милиона Центру за социјални рад. Због тога је упитно даље функционисање Центра али и помоћ корисницима који већ немају редовна примања.
Није лако ни радницима који су остали без плата и дориноса. А дуг Центра расте и према добављачима.
"То је заиста неприхватљиво ако узмемо у обзир која је то дјелатност Центра за социјални рад, те да се ми бавимо искључиво проблематиком категорија људи на територији Бијељине и Семберије који су у стању социјалне потребе и социјалне заштите. Градска управа се заиста... по мени нејасна по питању ових исплата јер смо доведени у ситуацију да не можемо више да функционишемо по питању самих корисника, као и добављача, а такође су изражени проблеми за наша лична примања", каже Бобан Јовичевић, вршилац дужности директора Центра за социјални рад Бијељина.
Да се у Градској управи ради по систему "личног новчаника“, а не по систему који предвиђа закон указује се годинама.
Из скупштинске већине и старог и новог сазива било је примједби на овакав начин пословања, као и на сам нацрт буџета.
"Поставили смо били питање да ли Нацрт буџета укључује барем плате за најниже буџетске кориснике, пошто смо прилично убијеђени да ћемо имати исту ситуацију. Да фали пара за субвенције, да фали пара за плате, а сва та средства су била планирана буџетом, ако нису била добро планирана значи да неко не ради добро свој посао", наглашава Александар Остојић, шеф Клуба одборника СНСД-а у Скупштини града Бијељина.
Обавезе за лична примања запослених на дан 31.12 износе преко 371.00 КМ. Обавезе према добављачима скоро 800.000 КМ. Према физичким лицима у земљи преко 48.000 КМ, а према корисницима социјалне заштите скоро 730.000 КМ. По обичају у бијељинској Градској управи нису одговорили ни на ова питања као што никада не одговоре о чему год да им се пошаље упит.