Више од 1.000 порођаја годишње, двије ангиосале, најава тави процедуре, електрофизиологија, два скенера, магнет, ургентни блок који ће ускоро бити проширен, услови на неонатологији, хирургији и на другим одјељењима, само су неки од разлога због којих пацијенти бијељинске болнице могу да буд задовољни услугом. Ту се неће стати, у ову болницу уложиће и Србија.
"Ми смо се договорили око директне сарадње. Ја сам у вашем директору видио човјека, који имам жељу, осим што је посветио цијели живот медицини и да помогне пацијентима, посебно најмлађим пацијентима, да их оперише и на друге начине, ја видим и осјећам жељу да помогне још више. То кад препознам и видим, онда ми је много лакше и да кажем предсједнику Вучићу и свима у Влади Србије, да је то нешто гдје треба помагати“, рекао је министар здравља у Влади Србије Златибор Лончар.
Србија и Република Српска су неодвојиве, а Бијељина одувијек наслоњена на Београд, и остале градове у Србији што показује и већина медицинског кадра који се школовао у Србији. Велики број стручњака из Србије дио су тима бијељинске болнице.
"Ја Семберију сматрам дијелом Србије. Србија нас сматра дијелом својих грађана. Морам да се захвалим и многим стручњацима који долазе из Србије који долазе у Бијељину и који су дио наше екипе, њих је више од 20“, рекао је в.д. директора Болнице "Свети Врачеви“ Бијељина Микајло Лазић.
Ентузијазам и жеља за напретком видљива је у сваком сегменту, са посебним акцентом да се запосле млади љекари одмах по завршетку студија. Љекари и сестре на усавршавање добродошли су у Србији и имаће приоритет при едуковању.