Дражен Јовић одрастао је на селу. Изабрао је струку која ће му олакшати живот на селу, усавршавао се у Русији, а иако је имао понуде за останак тамо, вратио се у Семберију. Живот на селу је могућ и пружа и те како велике шансе да се добро живи, каже.
"Ја сам одрастао на селу и преузео сам пољопривреду као неко породично насљеђе, са ове дистанце се никада нисам покајао јер за мене живот на селу представља сигурност и слободу, а то се показало и кроз различите ситуације кроз које смо прошли", рекао је Дражен Јовић из Броца.
Ни Милорад Бабић из Попова није пратио другове који су отишли у град. Остао је на својој земљи. Свјестан да нигдје није лако, труди се да што боље организује посао и да од њега добро живи читава породица.
"Будућност на селу наредних година треба да буде боља, није нигдје добро у свијету, тако и код нас како је прије било, сада долази до већих подстицаја државе и помоћи из дана у дан све већа и већа, хоће да задрже младе на селу, тако да сви ми морамо да сачекамо да дође боље вријеме, мислимо да ће доћи боље вријеме за останак на селу и овдје у Семберији", рекао је Милорад Бабић из Попова.
Влада Републике Српске и Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде, годинама у фокус стављају жене и младе као основу да одржив живот на селу. Улагања се настављају.
"Ми сваке године дајемо 40.000КМ, дипломираним инжењерима када је у питању њихов останак на селу јер нам је веома важно струка, преко 5.000.000 КМ смо исплатили у посљедњих пет до седам година, са те стране дајемо значајан акценат", рекао је Саша Лалић, помоћник министра пољопривреде.
Аграрни буџет Министарства пољопривреде за наредну годину остаје на овогодишњем нивоу и износу од 180 милиона КМ. У оквиру њега биће и бројни програми намијењени младима на селу, кажу у министарству.