Игор Јурић, директор Центра за несталу и злостављану дјецу, први пут се огласио послије сазнања да је Данка Илић (2) прегажена колима.
Како је подвукао, након петог дана потраге за Данком, гледајући и на сопствено искуство кћерке Тијане, није био оптимиста по питању тога да ли ће двогодишња дјевојчица бити пронађена жива.
“Јасно сам говорио да се плашим и да чудо мора да се деси да се дјевојчица нађе жива. Сви смо ишчекивали чудо након снимка из Аустрије, за мене је то била сламка спаса за коју сам се хватао, али јесам сумњао да ће се епилог десити тамо гдје је дјевојчица и нестала“, рекао је Игор Јурић.
Истакао је да је много нелогичности било и да разне дезинформације из медија јесу на неки начин указивале и на то да је и блиска породица била укључена.
“То је наук више за нас да морамо чекати званичне информације, слушамо институцију МУП-а да се огласи па онда да дамо свој суд“, рекао је Јурић.
"Људи неће презати да извуку материјалну корист из тешке ситуације Има људи који желе да искористе тешку ситуацију и неће презати да ураде све да извуку неку материјалну корист", додао је Јурић.
Говорећи из свог трагичног искуства потраге за кћерком Тијаном Јурић, навео да је су се појављивале приче да је Тијана виђена у Бањалуци, Алжиру, да се налази у Мађарској...
Каже да има информација које су добронамјерне, а има и оних које су злонамјерне. Навео је да је у случају Тијане тражено 5.000 евра.
"То су људи који желе да искористе тешку ситуацију. И нама су се јављали 'видовњаци'", рекао је Игор Јурић.
Говорећи о снимку из Беча, Јурић сматра да је снимак био добронамјеран, и да се оном ко је послао снимак чинило да је то нестала дјевојчица, желећи да помогне.
Говорећи о значају платформе "Пронађи ме" рекао је да ћемо имати проблем у наредном периоду транзиције док се људи не обуче на који начин да учествују у потрази и како треба да се понашају.
Проценат успјешности овог типа платформе у потрази за несталом дјецом виши је од 90 одсто.