Суђење Зељковићу одгођено до даљег

16.10.2023 09:22
Суђење Зељковићу одгођено до даљег

Наставак суђења Браниславу Зељковићу и осталим оптуженима у предмету "Корона уговори" одгођен је за 30. октобар због болести оптуженог Славка Бојића.

Бојић мора наставити с лијечењем у Београду и према наводима одбране мораће бити подвргнут оперативном захвату, због чега је неизвјесно када ће суђење уопште бити настављено.

Подсјетимо, Зељковића оптужница терети за злоупотребу службеног положаја и примања мита.

Директор фирме ”Проконтрол ” Славко Бојић оптужен је за помагање у злоупотреби службеног положаја, бивши директор "Синекс лабораторије" Сани Црљић за помагање, директор агенције "Травел фор фан" Саша Марковић за давање мита и директор "Промединга" Драган Дубравац за злоупотребе у поступку јавне набавке.

Према оптужници, њиховим злоупотребама Република Српске је оштећена за најмање 1,3 милиона марака. 

Преузимање дијелова текста или текста у цјелини је дозвољено уз обавезно навођење извора и уз постављање линка ка изворном тексту на порталу atvbl.rs.

Подијели: