Извор:
СРНА

Вријеме у Хрватској изузетно је опасно због топлотног таласа, а црвени метеоаларм на снази је за цијелу обалу, док су хитне службе у повећаном стању приправности.
Највиша температура ваздуха од 37 степени Целзијусових измјерена је у Сењу и Сплиту, 36 је било на Рабу и у Книну, а 35 у Пазину, Ријеци, Дубровнику и Славонском Броду.

Посебно је тешко током ноћи. Широм Далмације температура се ни ноћу не спушта испод 30 степени. У Брелима су у поноћ измјерена чак 32 степена, у Дугом Рату и Дубровнику 31,9, а у Сплиту 30,6 степени.
Већ у 8.00 сати јутрос је у Националном парку "Мљет" било 31,8, у Сењу 30,5, на ријечком аеродрому 30,2, а у Плочама, на Силби и у Сплиту на Марјану 30, подаци су Државног хидрометеоролошког завода.
Опасно вријеме, посебно за рањиве групе грађана, у приобалном дијелу биће и сљедећих дана, преносе хрватски медији.

Државни хидрометеоролошки завод Оперативног центра цивилне заштите издао је црвено упозорење за топлоту и за сутра.
Најновије
21
57
21
44
21
30
21
20
21
03
Тренутно на програму
5:00
Персона (12+, Р)
серијски програм
6:00
АТВ вијести (Р)
информативни програм вијести
6:30
Војвођански доручак/ Ловачка кухиња
лајфстајл
7:00
Свет пољопривреде ЕП 976
емисија о пољопривреди
8:00
Аграр
емисија о пољопривреди
8:30
Твоје добро јутро
јутарњи програм
10:30
Вјежбајте са Лидијом СЕ04 ЕП145
лајфстајл