Извор:
АТВ

Поводом данашњег појављивања предсједника Републике Српске Милорада Додика пред Судом БиХ, предсједник Социјалистичке партије Српске Горан Селак изјавио је да предсједник Српске има право и обавезу да проводи и штити Устав Републике Српске.
“Осим изабраних представника народа, нико нема право да намеће и мијења законе или друге опште правне акте. Законе на нивоу БиХ доноси Парламентарна скупштина БиХ, а посланицима, изабраним од стране народа, не може се отети њихово искључиво право на креирања законодавства”, изјавио је лидер СПС-а.
Селак додаје да наметање закона од стране било којег страног фактора Босну и Херцеговину сврстава у ред потчињених и протекторатских држава.
“Суђење предсједнику Додику је политички процес. Предсједник Републике Српске је поступао у складу са Уставом Републике Српске, а опште је познато да је устав правни акт највише снаге, важнији и јачи од закона. Пошто се предсједник Српске понашао уставно, он не може бити одговоран”, јасно је поручио Селак.
Најновије
23
17
22
58
22
56
22
51
22
45
Тренутно на програму