Извор:
СРНА

Правник Огњен Тадић изјавио је да је данас почело суђење Суду БиХ, а не предсједнику Републике Српске Милораду Додику и в.д. директора Службеног гласника Милошу Лукићу, као и да се током рочишта није могао отети утиску да је на оптуженичкој клупи у ствари требало да сједи Кристијан Шмит.
Тадић је рекао да је предсједник Републике Српске супротно свим подвалама како планира бјекство или нешто слично томе данас ступио пред судску и свеукупну јавност и јасно поручио да је све у вези са овим поступком политика и да је то што Суд и Тужилаштво БиХ раде неразумно, неразумљиво и накарадано.
"Све вријеме док сам пратио ток рочишта никако се нисам могао одупријети утиску да је данас умјесто Додика на оптуженичкој клупи требало да сједи Кристијан Шмит. Ако у овој земљи буде имало права и правде тако ће и бити на крају“, закључио је Тадић за Срну.
Предсједник Републике Српске Милорад Додик и вршилац дужности директора Службеног гласника Милош Лукић изјаснили су се на данашњем рочишту у Суду БиХ да не разумију оптужницу након чега је судија за претходни поступак Јасмина Ћосић Дедовић констатовала да су се изјаснили да нису криви.
Најновије
23
06
23
03
22
53
22
42
22
42
Тренутно на програму