Огласио се Вучић о Вулину

Извор:

Телеграф

03.11.2023 19:28
Огласио се Вучић о Вулину

Предсједник Александар Вучић изјавио је вечерас, поводом оставке коју је дао директор БИА Александар Вулин, да је тачно да су од првог дана његовог именовања на ту функцију постојали притисци и захвалио му на доприносу који је дао за очување безбедности земље, пише Тан‌југ.

"На мени једноставно није да то коментаришем. Вулин ми је и друг са којим сам провео много времена, разумијем и његову реакцију, али није отишла његова глава или слично. Постојали су притисци од почетка када је именован на ту дужност, од првог дана, и било је недвосмислено", рекао је Вучић.

То је сасвим тачно што је навео Вулин у свом писму, додао је председник.

Вулин поднио оставку на мјесто директора БИА:

Вулин поднио оставку на мјесто директора БИА: "Од нас траже да напустимо Републику Српску"

"Он наравно одлично зна како се то креће и какве су посљедице биле или какве би посљедице могле да буду даље. Ја не могу и даље да коментаришем, јер њему је сад нешто лакше него мени, док ја не могу и даље да коментаришем све ствари, из простог разлога зато што сам предсједник Републике, али и зато што сам обавезан на чување тајни и о таквим стварима не могу да говорим", рекао је Вучић.

Казао је да у сваком случају жели да захвали Вулину на доприносу који је дао за очување безбједности наше земље.

"За то да наша земља буде самостална и независна, што је један од постулата политике коју сви водимо у странци чији сам члан и код њених партнера. Радујем се сарадњи са њим у будућности, није крај живота, нити крај заједничких успеха", рекао је Вучић.

Које су нове трасе јавног превоза у Бањалуци?

Које су нове трасе јавног превоза у Бањалуци?


Подијели: