Извор:
СРНА

Предсједник Србије Александар Вучић изјавио је данас да су разговори са представницима "велике петорке" били тешки, да је у стратешком смислу крајњи циљ Запада да Србија призна самопроглашену независност Косова, али да вјерује да ће Београд, упркос тешкој ситуацији, пронаћи неки излаз.
"Та политика односа према Београду у којој Приштина увек има предност - остаје", навео је Вучић.
Он је рекао да разлог за притиске могу да буду догађаји у Бањској или нешто друго, али да је суштинска ствар у односу Запада према Србији, гдје Приштина увијек има предност.
"Онда вам је јасно како ствари стоје. За Србију ту нема лаких ствари, али
верујем, ако то могу да кажем и да умирим људе, да ћемо успети да пронађемо неки излаз", навео је Вучић.

Он је додао да је са представницима ЕУ, САД, Њемачке, Француске и Италије договорио да не износе никакве детаље о јучерашњем састанку у Београду, те најавио да у четвртак или у петак, 26. или 27. октобра, иде у Брисел, гдје га, како је навео, чекају тешки разговори.
"Око Косова и Метохије све је за нас данас тешко. Људи мисле да је то само због Бањске, али то није случај, јер је у стратешком смислу крајњи циљ Запада да ми признамо самопроглашену независност Косова", рекао је Вучић за Телевизију "Пинк".
Говорећи о недавној посјети Кини, Вучић је истакао да су у Пекингу потписани изузетно важни уговори.
"Верујем да је то нека врста историјских споразума која доноси много благодети грађанима Србије", рекао је Вучић.
Најновије
09
32
09
30
09
21
09
21
09
18
Тренутно на програму