Извор:
АТВ

Хамас наводи да је спреман да ослободи све цивилне таоце, али не и заробљене припаднике израелске војске!
- За њихово ослобађање потребни су преговори и међусобна размјена заробљеника са Израелом - рекао је шеф одјељења за спољне односе те палестинске групе Муса Абу Марзук.
Марзук наводи да тренутно нема напретка у преговорима о ослобађању израелских талаца које је заробио Хамас.
- Наш став је да таоце подијелимо у двије категорије. Једна су невини цивили који ће бити ослобођени јер на њима нема кривице. Њихово хватање је резултат хаоса који је настао послије пораза израелских бригада у Гази, а ми ћемо их ослободити када се за то створе услови. За ослобађање војске су потребни преговори и размјена заробљеника. Заробили смо стотине војног особља - додао је Марзук.

Хамас је према његовим ријечима од руског министарства спољних послова добио списак од осам Руса који су можда међу таоцима и спреман је да их ослободи.
- Добили смо списак држављана који имају двојно држављанство. Веома смо пажљиви према тој листи и пажљиво ћемо је обрадити. Цивиле који су одведени и који су сада у Гази третирамо као госте. Сада тражимо те људе, тешко је, али тражимо и пустићемо их чим их нађемо упркос потешкоћама због тренутне ситуације - наводи Марзук.
ИДФ је данас саопштила да је након најјачег бомбардовања Газе од почетка сукоба покренула копнену интервенцију ширих размјера.
Најновије
23
04
23
01
22
52
22
48
22
44
Тренутно на програму