Извор:
РИА Новости

Москва ће учинити све како би максимално ублажила посљедице санкција, изјавио је портпарол предсједника Русије Дмитриј Песков, коментаришући нови приједлог санкција против Русије.
"Без сумње, пажљиво ћемо пратити развој ситуације у том правцу. И раније су се појављивале изјаве да је наводно већ припремљен нови пакет сличних санкција. Наш став је добро познат – ми ћемо, наравно, примијенити све што смо током ових година научили, како бисмо максимално умањили посљедице тих незаконитих ограничења. Много тога смо научили. Имамо значајно искуство и у пуној мјери ћемо га користити", поручио је Песков новинарима.

Одговарајући на питање о могућности да САД буду уклоњене са списка непријатељских земаља, портпарол Кремља је истакао да Сједињене Државе и даље примијењују антируске санкције које Москва сматра незаконитим, а које наносе штету привреди обе земље.

"Тренутно Сједињене Америчке Државе спроводе читав низ ограничења. Ми сматрамо да су те санкције незаконите и да наносе штету не само нашим, већ и америчким предузетницима", нагласио је.
Најновије
Тренутно на програму