Коментари:
0
Шеф данске дипломатије Ларс Локе Расмусен потврдио је да ће се данас у Бијелој кући састати са потпредсједником САД Џеј Ди Венсом и државним секретаром Марком Рубиом, заједно са гренландском министарком Вивијан Моцфелт. Састанак је затражила Данска, а домаћин ће бити Венс.
Тензије су појачане изјавама Доналда Трампа да ће САД "на овај или онај начин" узети Гренланд.
Републиканци најављују закон о анексији, док гренландски премијер Јенс-Фредерик Ниелсен то одбацује и поручује да острво остаје у унији с Данском.

Свијет
5 мј
0
Свијет
5 мј
0
Свијет
5 мј
0
Свијет
5 мј
0Најновије
21
30
21
26
21
20
21
14
21
13
Тренутно на програму