Autor:
Teodora BjelogrlićKomentari:
0
Gust dim koji se jutros uznemirio Trebinjce, bio je posljedica kontrolisanog paljenja granja, koje je prethodno prijavljeno Teritorijalnoj vatrogasno-spasilačkoj jedinici Trebinje, potvrdio je za ATV komandir Dejan Kašiković.
"Na lokalitetu Dva Ribara danas je izvršeno kontrolisano paljenje granja, koje je blagovremeno prijavljeno Teritorijalnoj vatrogasno-spasilačkoj jedinici Trebinje. Aktivnost je sprovedena pod nadzorom i nije predstavljala opasnost od širenja požara", rekao je za ATV Dejan Kašiković komandir TVJ.
Iz Teritorijalne vatrogasno spasilačke jedinice apeluju na građane da svako planirano spaljivanje biljnog otpada, granja i drugog gorivog materijala prethodno prijave, te da se dosljedno pridržavaju svih propisanih mjera zaštite od požara.

Gradovi i opštine
Grad prekriven dimom: Pogledajte razmjere požara u Mostaru
Posebno podsjećaju da je od 1. juna do 15. septembra na snazi zabrana paljenja vatre na otvorenom prostoru zbog povećanog rizika od izbijanja i širenja požara. U tom periodu svako paljenje vatre može ozbiljno ugroziti živote ljudi, imovinu i prirodna bogatstva Hercegovine.
„Pozivamo građane na maksimalnu odgovornost i saradnju. Prevencija je najefikasniji način zaštite od požara, a jedan nepažljiv postupak može izazvati nesagledive posljedice. Čuvajmo naše šume, imovinu i ljudske živote“, poručio je komandir Teritorijalne vatrogasno-spasilačke jedinice Trebinje Dejan Kašiković.
Preuzimanje dijelova teksta ili teksta u cjelini je dozvoljeno uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na portalu atvbl.rs.
Najnovije
11
22
11
21
11
14
11
12
11
10
Trenutno na programu