Legendarna teniserka opet ima rak

25.06.2026 20:52

Komentari:

0
Легендарна тенисерка опет има рак
Foto: Tanjug / AP / Kirsty Wigglesworth

Bivša američka teniserka Kris Evert kaže da se njen "neumoljivi" rak vratio po treći put.

Legendarna teniserka (71) je prvi put za rak jajnika saznala u decembru 2021. godine.

Evert, osvajačica 18 Grend slem titula, saopštila je loše vijesti.

"Oduvijek sam vjerovala u otvorenost i iskrenost u vezi sa svojim zdravstvenim putovanjem. Prošlog vikenda, nakon što sam se podvrgla skeneru, saznala sam da mi se rak jajnika vratio. Već sam podvrgnuta operaciji kao prvom koraku u oporavku, a hemoterapiju ću početi u narednim danima", saopštila je Evert.

Zbog liječenja Evert neće biti na Vimbldonu i generalno će u narednih nekoliko mjeseci biti van posla.

Samo su Serena Vilijams (23) i Štefi Graf (22) osvojile više Grend slem titula u Open eri od Evert, prenosi b92.

Preuzimanje dijelova teksta ili teksta u cjelini je dozvoljeno uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na portalu atvbl.rs.

Podijeli: