Andrić: Stanje u mreži ograničava plasman energije

15.06.2026 10:03

Komentari:

0
Дарко Андрић
Foto: ATV

Dešavaju se momenti kada imamo mogućnost i spremnost da proizvodimo električnu energiju, ali zbog stanja u mreži, odnosno prenapona, nismo u mogućnosti da tu energiju plasiramo do krajnjih potrošača, objasnio je za ATV izvršni direktor za proizvodnju i upravljanje HE Višegrad Darko Andrić.

On je dodao da tim hidroelektrane ostaje maksimalno posvećen prevenciji problema.

"Nastavićemo sa praćenjem svih parametara tokom rada hidroelektrane kako bismo predupredili sve potencijalne probleme, što je stalni zadatak svih nas koji radimo u hidroelektrani", naglasio je Andrić.

Preuzimanje dijelova teksta ili teksta u cjelini je dozvoljeno uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na portalu atvbl.rs.

Podijeli: