Autor:
ATV redakcijaKomentari:
0
Gradonačelnik Mostara Mario Kordić rekao je da je naređena evakuacija stanovništva zbog požara na deponiji Uborak koji je ponovo aktiviran.
Kordić je rekao da su ugrožene kuće, a da je dodatna opasnost to što se u blizini nalazi rezervoar goriva.
Naveo je da će evakuisano stanovništvo biti smješteno u prihvatni centar Salakovac.
Kordić je rekao da je požar podmetnut i da su zapaljene gume.
"Ovdje ima i elemenata terorizma jer je proglašena vanredna situacija, a neko je podmetnuo požar", rekao je Kordić, prenosi N1.
On je pozvao građane da "ne nasjedaju na političke manipulacije" i da se "ujedine kako bi identifikovali počinioce".
"Očito se negdje neko šetao i gledao gdje će napraviti sljedeći problem. Određeni broj osoba se kretao deponijom cijelu noć", rekao je Kordić.

Region
Sveštenika ubola osa, srušio se pred vjernicima i umro
Podsjećamo, požar na deponiji Uborak ponovo je aktiviran, iako je tokom noći i rano jutros bio pod kontrolom uz stalni nadzor vatrogasaca.
Preuzimanje dijelova teksta ili teksta u cjelini je dozvoljeno uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na portalu atvbl.rs.
Najnovije
11
41
11
34
11
31
11
29
11
20
Trenutno na programu