Свештеника убола оса, срушио се пред вјерницима и умро

24.06.2026 10:25

Коментари:

0
Katolički sveštenik
Фото: Unsplash

Словеначки свештеник Роберт Емершич преминуо је од посљедица убода осе.

Објавила је то у суботу, 20. јуна, на Фацебооку, жупа св. Јожефа Делавца (св. Јосипа Радника) из словеначког мјеста Раче, наводећи како је свештеника оса убола током свете мисе у Планици.

"У недјељу, 14. јуна 2026., као гром из ведра неба погодила нас је вијест да је због реакције на убод осе током свете мисе на Планици преминуо наш жупник Роби. Одједном смо се нашли у посве новој и тешкој ситуацији. Требало је организовати све за опроштај, сахрану, молитву, свете мисе у жупама…", наводи се.

Захвалили су се свима који су се молили и који ће се још молити за Робија.

полиција-Република Српска-лисице

Бањалучанин одбио тест на дрогу, па завршио иза решетака

"Хвала свима који сте помогли у организацији и проведби његова опроштаја у жупној цркви у Фраму и у Рачама те погреба у Хочама. Хвала свим свештеницима који су учествовали на светој миси у уторак у Рачама, па смо се тако могли опростити од њега ондје гдје је најрадије био, за олтаром, на светој миси коју је тако радо служио", написали су из жупе св. Јожефа Делавца.

"Живот иде даље"

Такође, захвалили су свима који су им помогли након трагичне смрти жупника.

"Живот у обје жупе иде даље, али вјероватно мало друкчије него досад, док смо имали Робија. На свима је нама да се окупимо и побринемо да жупе дјелују још боље, јер је то Роби желио. Драги жупниче Роби, почивај у миру", закључили су из Жупе, преносе Независне.

Преузимање дијелова текста или текста у цјелини је дозвољено уз обавезно навођење извора и уз постављање линка ка изворном тексту на порталу atvbl.rs.

Подијели: