Аутор:
АТВ редакцијаКоментари:
0
Српско народно вијеће организоваће данас у Загребу округли сто о изградњи Центра за збрињавање радиоактивног отпада у Черкезовцу са посебним фокусом на еколошке и безбједносне аспекте.
Скуп ће се фокусирати на еколошке, економске, саобраћајне и безбједносне аспекте збрињавања нуклеарног отпада с циљем проналажења оптималног рјешења за изградњу овог центра у Черкезовцу на подручју општине Двор.

Регион
Свађа на познатој плажи на Јадрану прерасла у тучу, особље морало да интервенише
На скупу ће говорити начелник општине Двор Никола Арбутина, директор Фонда за разградњу нуклеарне електране "Кршко" Јосип Лебегнер, предсједник европске мреже "Нуклеар транспаренси воч" Нађа Железник и савјетник у парламенту Шпаније Марија дел Мар Гонзалес Баез, саопштено је из СНВ-а.
Арбутина ће, како се наводи, говорити о забринутости локалног становништва, Лебегнер о статусу пројекта Центра за збрињавање у Черкезовцу, Железникова ће изнијети правни оквир збрињавања нуклеарног отпада, а Баезова ће представити искуства Шпаније у збрињавању отпада.
Предсједник Удружења "Грин тим" из Новог Града у Републици Српској Марио Црнковић говориће о међународним и регионалним аспектима збрињавања отпада.

Економија
Барел нафте први пут од 2. марта испод 76 долара
Хрватска планира да радиоактивни отпад из Нукеларне електране "Кршко" као и постојећи институционални отпад складишти на локацији Трговска гора у општини Двор, на самој граници са БиХ.
(СРНА)
Преузимање дијелова текста или текста у цјелини је дозвољено уз обавезно навођење извора и уз постављање линка ка изворном тексту на порталу atvbl.rs.

Друштво
1 ч
0
Бања Лука
2 ч
0
Регион
2 ч
0
Свијет
2 ч
0
Регион
1 ч
0
Регион
2 ч
0
Регион
15 ч
1
Регион
16 ч
0Најновије
09
21
09
18
09
16
09
04
08
57
Тренутно на програму